Gönderen Konu: Monitör çevirmece  (Okunma sayısı 2500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PesimiStyLe

• Biz Bir Aileyiz
  • The sky is crying!
Ynt: Monitör çevirmece
« Yanıtla #200 : Ağustos 07, 2008, 23:03:18 »
Zaman zaman tabiki sıkılıorum. Ama kanunlar olmadan da bi çok şeyin önüne geçilmiyo bu zamanda.. Bu aslında özgür olmamızı engellemek tam anlamıyla sayılmaz. Bizim daha iyi bi şartlarda yaşamamızı istemelerinden kaynaklanıyo birazda. Başarıyolar mı orası tartışılır tabi..

Özgürlük, kimsenin baskısı altında kalmadan, istediğini düşünme gücüne sahip olmaktır. 70'li yıllara göre düşünmek uygulamaktan daha ağır bi suçtu.. Bunu göz önünde bulundurursak herkesin istediği gibi düşünmesi özgürlüktür bence..

Fedakarlık senin için ne ifade ediyo? Yaptığın bi fedakarlığı bize anlatabilir misin? (Ceren)
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2008, 23:05:31 Gönderen: PesimiStyLe »
Sevmeye engel değil mesafeler ..

Çevrimdışı chern

• Biz Bir Aileyiz
  • ..CaRameLia..
« Yanıtla #201 : Ağustos 11, 2008, 15:29:32 »
Zaman zaman tabiki sıkılıorum. Ama kanunlar olmadan da bi çok şeyin önüne geçilmiyo bu zamanda.. Bu aslında özgür olmamızı engellemek tam anlamıyla sayılmaz. Bizim daha iyi bi şartlarda yaşamamızı istemelerinden kaynaklanıyo birazda. Başarıyolar mı orası tartışılır tabi..

Özgürlük, kimsenin baskısı altında kalmadan, istediğini düşünme gücüne sahip olmaktır. 70'li yıllara göre düşünmek uygulamaktan daha ağır bi suçtu.. Bunu göz önünde bulundurursak herkesin istediği gibi düşünmesi özgürlüktür bence..

Fedakarlık senin için ne ifade ediyo? Yaptığın bi fedakarlığı bize anlatabilir misin? (Ceren)

karsılık beklemeksizin yapılan iyilik..

cebindeki dolmus parası ile kardesine seker almak yada soguktan elleri donmus bi cocuga eldiveninin birisini vermek gibi.. :)

benim en son yaptıgım fedakarlık sevdigim icin susmamdı sanırım  ;)

Aşkı anlatırmısın bize  ? (gökhan)
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2008, 15:30:11 Gönderen: chern »
Cocuk OLsam YéNiDén..
SaDécé Dü$tüğüm İcin CaNım Acısa...
Cok Ko$tuğum iÇin çaRpsa KaLbim...

Çevrimdışı Düt Düt

• Biz Bir Aileyiz
« Yanıtla #202 : Ağustos 11, 2008, 15:35:20 »
hayır ceren :P  :ahaha

yasadıgın karmasık duygularda (hani bi mutlusun bi mutsuzsun ya) ailenden uzak olmanın ve yaklasık 1yıldır farklı bir yerde yasamanın etkisi var mı? Başka bir şehirde yasamak nasıl bi duygu ? (çeRez)

Çevrimdışı _eRe_

• Biz Bir Aileyiz
« Yanıtla #203 : Ağustos 12, 2008, 16:35:10 »
arasıra evet
aılenı cok aramıyosun evde ne kadar yalnızda olsan kendın ıs yapmasını bı sekılde ogrenıyorsun o sorun olmuyor ama arkadas cevresı hayatını cok etkılıyor
aslında tam bır mutlulugum olmadı asla gecmıse oranla
belkıde bu cok hareketlı lıse yılları dersane yılları sonunda kurulan hayallerle unıversıtenın hıc bır ılgısının olmaması
yanı hayal kırıklıgı belkıde benımkısı
baska yerde yasamak cok eglencelı yenı yenı tanımak herseyı heryerın farklı olması cok guzel ama bır sure sonra zaten senın sehrın orası oluyor ve orasıda sıkıcı bır hal almaya baslıyor.

ask hayatında kız ve erkek esıtmıdır sence? yanı ıkı tarafta aynı mı fedakarlıkları gostermelı ve ya hersey karsılıklı mı olmalı ? ( ışıl )
naber?

Çevrimdışı PesimiStyLe

• Biz Bir Aileyiz
  • The sky is crying!
« Yanıtla #204 : Ağustos 12, 2008, 16:42:15 »
Aslında bu kişilere bağlı bi durum. Biri çoğu zaman anlayışlıyken, diğeri zaman zaman anlayışlı olmayabilir. Ama kesinlikle eşit olmak zorundadır. Hiç birşeyi karşılıklı yapmamalı ama karşındaki fedakarsa O'na layık davranmalı. Tek kalp meselesi birazda..

Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk.. sözü ne kadar doğru ve sana ne ifade ediyo? (Duru)
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2008, 16:46:43 Gönderen: PesimiStyLe »

Çevrimdışı Duru

• Biz Bir Aileyiz
    • MDC Presents
« Yanıtla #205 : Ağustos 12, 2008, 16:52:37 »
Bu sarkı sozunu ben hep soyle yorumlamısımdır ;

Aşk ıcın olmek, aşk ıcın herşeyi yapmaktır,her türlü fedakarlıgı..
ve bence doğrudur da.

o kadar guzel düşüncelerin,yorumların var ki neden bu yonunu kullanıp sanata atılmayı dusunmuyorsun. efsane
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2008, 16:52:43 Gönderen: Duru »

Çevrimdışı EFSANE

• Biz Bir Aileyiz
  • En güzel Yerindeyim
« Yanıtla #206 : Ağustos 12, 2008, 16:57:20 »
öncelikle teşekkürler Duru. aslına bakarsan böyle bir düşüncem hep oldu. Ulaşılmaz değil elbette fakat herşeye dagılmış parcaları tek bir noktada kemaliyete erdirmek biraz maharet istiyor. zamanla bunun oluşacagına inanıyorum. uygun zamanı bekliyorum sadece.

Hep hayallerinin peşinde mi koşarsın, yoksa peşinde koştukların için mi hayal kurarsın ? ( Duru)

Çevrimdışı Duru

• Biz Bir Aileyiz
    • MDC Presents
« Yanıtla #207 : Ağustos 12, 2008, 17:33:27 »
Hayal elbette insanlar içindir.Hayalsiz yaşanmaz.Bunu kabul ederim ben.

Fakat olmayacak birşeye hayal kurup sonunda hüsran yaşayacağıma.
peşinden koştugum seylerin,benım olan seylerın ıcınde oldugu hayaller kurarım.

Yanı gidip angelina ile evlenicem,su kadar cocugum olacak değilde,

Isıl ile evlenicem,2 tane cocugum olacak,soyle bi ev isterim gibi düşünürüm her zaman.(Umarım bu hayalim gerçek olur)

okul  bittiğinde 4 yıl emek verdiğin bölüm üzerine çalışacagını düşünüyormusun entır

Çevrimdışı EnTeR

• Biz Bir Aileyiz
  • .....freedom.....
« Yanıtla #208 : Ağustos 12, 2008, 23:22:35 »
valla şöle söleyeyim durucan stajdayken aslında bölümümü çok çok çok sevdiğimi farkettim

lakin gelecek adına mühendislik yapmayı düşünüyormusun dersen yani bölümde illa bi üretim yada malzeme planlama yada ne bilim bi kalite kısmı olsun istemiyorum tabi daha başka alnlarda var. zaten mühendislik sadece bunlar değil dir. çözüm üretmektir ;)

yapmayı düşündüğüm 2 şey var biri müfettiş olmak ilk 2 yıl şehir şehir geziceksin

diğeride kendi işimi kurmakk nasipse bakalımm

ama yaşam bana ne sunacak tabi buda belli değil :)

son zamanlarda sürekli gördüğümüzü bişi var bir insan 2 kişiyi sevebilir diyorsun ve ben sevdim diyorsun kim bu isimler (NopasarAn)

"Gerçekçi Ol, İmkansızı İste..."

Çevrimdışı NoPasarAn!

• Admin
  • Biz Bir Aileyiz
  • Çav Bella
    • vkforum.com
« Yanıtla #209 : Ağustos 13, 2008, 13:58:37 »
BU topicte cevapsız bırakılan soruların hepsi cevaplanırsa bende bu soruya tüm içtenliğimle cevap veririm..

Birisi aysel diğeri yukardaki sorular cevaplanırsa öğrenirsiniz :D

Şu an kime aşıksın? (enter)
Yoktur seni sevmek gibisi

Çevrimdışı EnTeR

• Biz Bir Aileyiz
  • .....freedom.....
« Yanıtla #210 : Ağustos 14, 2008, 12:54:26 »
valla soru yanlış olmuş şu an aşık mısın olucaktıı :) aşık olup olmadığımı bilmiyorum anlamaya çalışıorum şu sıralar emin olmadığım bişiyide söyleyemem ;)

Anlayınca ilk burdan söylerim sizlere :)

hayatında mesleğin adına yapmayı en çok istediğin şey nedir  abi ?(atakan)
"Gerçekçi Ol, İmkansızı İste..."

Çevrimdışı AtakaN

• Biz Bir Aileyiz
    • Exsel
« Yanıtla #211 : Ağustos 14, 2008, 13:03:55 »
kendi adımı verdıgım bır sıstem teorem kurmak
unıversıtede okutuldukca taylor gıbı kufur edılcek kadar karısık olabılır.

aylık 2000 ytl maas ıle kendı meslegınızmı yoksa ayda 4000ytl kazanan bır ıddıa bayısının sahıbımı olmak? (volkan)
© 2008 Ask®, tüm hakları saklıdır. Ask® ve Ask™, AtakaNihaL´nin tescilli markalarıdır

Çevrimdışı NoPasarAn!

• Admin
  • Biz Bir Aileyiz
  • Çav Bella
    • vkforum.com
« Yanıtla #212 : Ağustos 14, 2008, 13:17:00 »
Zor bir soru aslında be Atakan. Bu sorunun cevabını ben bile bilmiyorum ama durumuma bakardım sanırım.

Şu anki durumda olsaydım 4000 ytl kazanan iddaa bayi
Eğer sizler gibi olsaydım 2000 ytl kendi mesleğim..

Yıkık ve hiçbirşeyi olmayan bir aileydik biz 4-5 sene öncesine kadar. Sizler okulda kız arkadaşlarınızla gezerken malesef ben yurt parasını nasıl çıkartacağım diye düşünerek yatıyordum akşamları. Borçlarıomız katlandı, mahkemelerimiz çoğaldı ve bu duruma geldik. Şu an mesleğimi yapmak istermiydin sorusuna kesinlikle evet derdim ama şartlar henüz oluşmadı..

Ancak bu sene içerisinde mesleğime başlayabilirim bunun alt yapısını oluşturuyorum. Tek düşüncem iyi bir aile babası olmak aslında bunun içinde onlara zaman ayırmam lazım. Şu sistemde bunu yapamıyorum..

Ancak ömür boyu mühendislik yapma şansımda yok, yapamam şu anki durumlarda...

Atakanın en sevdiğin özelliğini söylermisin. Hepsi demek yok sadece bir tane ve en önemlisi (nihal)

Çevrimdışı NihAl

• Biz Bir Aileyiz
  • AtakaNihaL
« Yanıtla #213 : Ağustos 14, 2008, 14:13:56 »
Asla küs uyumamıza izin vermiyor.. İster haklı olsun ister haksız olsun gün bitmeden arayıp sorunumuzu hallediyoruz...( buna beni de alıştırdı artık:) )

Ben .... konuda yaşıtlarımdan daha farklıyım dediğin oldu mu?? olduysa bu konular neler? (ışıl)

© 2008 Ask®, tüm hakları saklıdır. Ask® ve Ask™, AtakaNihaL´nin tescilli markalarıdır.

Çevrimdışı PesimiStyLe

• Biz Bir Aileyiz
  • The sky is crying!
« Yanıtla #214 : Ağustos 14, 2008, 20:40:42 »
Aslında birçok konu var.. Yaşıtlarıma göre daha olgun olduğumu düşünüorum. Ayrıca inanılmaz seçiciyim ve bu beni en farklı kılan özelliğim bana göre. Dostluğumu tek bi hatayla bitirebilen bi insanım. Benim dostum olacak insan kusursuz olmalı..

Seni bugün bu kadar mutlu eden konu nedir? (eliffff)

Çevrimdışı Sevgi Kelebeği

• Biz Bir Aileyiz
  • İncecikten Bir Kar Yağar Tozar Elif Elif diee
« Yanıtla #215 : Ağustos 14, 2008, 23:41:44 »
dun ıstanbula geldım  abımlerle bırlıkte :) bugun aksam ustu gezmeye cıktık yolda yururken cok eglendıkk hatta bızı burda tanımayan bır bayan yengeme el bıle salladıı sankı tanıyormus gıbıı :hehe bu sadece bır ornektıı gunum guzel gectıı cok eglendımm ve burdayım encok sevdıgım sehırdeyım ve sevdıklerımle beraberım ondan mutluyum canım ;)

bırını sevıyorsun ve bu tek taraflı bır sevgı bu sevgıı ıcın ne yapardın sevmeye devam edermıydın yoksa belkı bırgun olur dıyee beklermıydın ( Mucize-i Gökhan ® )
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2008, 16:21:12 Gönderen: chern »
Dokunabilir misin yalnızlığıma?
Kılavuz olabilir misin duygularıma?
Mutluluğu çizebilir misin?
Nasır tutmuş mısralarıma,

Çevrimdışı chern

• Biz Bir Aileyiz
  • ..CaRameLia..
« Yanıtla #216 : Ağustos 17, 2008, 16:20:49 »
24 saat icerisinde cevap verilmedigi icin monitör Gökhan'a çevrilmiştir ..     
Cocuk OLsam YéNiDén..

Çevrimdışı Düt Düt

• Biz Bir Aileyiz
« Yanıtla #217 : Ağustos 17, 2008, 16:40:46 »
bırını sevıyorsun ve bu tek taraflı bır sevgı bu sevgıı ıcın ne yapardın sevmeye devam edermıydın yoksa belkı bırgun olur dıyee beklermıydın ( Mucize-i Gökhan ® )
Vazgeçmez, bi umut olur diye beklerdim. Beklerken de boş durmazdım...
Sevdiğim kişiyi takip ederdim... Yani rahatsız etmeden, farkedilmeden... Onun neler yaptığını, nelerden hoşlandığını öğrenir,  yeni adımlar atarken yolumu bunlara göre hazırlardım. Ekin'de oldugu gibi :)

İsmimi yazmak zor mu geldi de kopyala-yapıştır yaptın ceren ;D

Nasıl bi arkadas, dost oldugunu düşünüyorsun... (çeren)

Çevrimdışı chern

• Biz Bir Aileyiz
  • ..CaRameLia..
« Yanıtla #218 : Ağustos 17, 2008, 17:58:00 »
keske kızlardan birine sorsaydın bu soruyu  :D

Dost annenizden babanızdan kardeşlerinizden daha yakın insandır. basınız sıkıstığı zaman kosabilen mazeret uydurmayan bütün sırlarınızı kafanızda ona karsı soru isareti olmadan söyleyebildiginiz kisidir.

Dost tek kelimeyle herseydir. Hayatta güvendiğin,güvenebileceğin,herseyini paylasabileceğin,ömrünün sonuna kadar yanında olandır.

Hiçkimseye degisemediğin,seni senden daha iyi bilendir. ben cok vefalı oldugumu düsünüyorum.

Artı dan eksiye değil eksiden artıya doğru çıktıgımı,biseyler kattıgımı düsünüyorum...

bu forumda benim icin Ekin Öznur ve Isıl cok degerlidir..  Ekinle son kurusumu paylastım Öznur ve Isılla sıkıntılarımı..  bu yüzden beni bana sorma :D

Sence ben nasıl bi dostum? (ekin)  ;D
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2008, 17:59:26 Gönderen: chern »
Cocuk OLsam YéNiDén..

Çevrimdışı €kiNNN..

• Biz Bir Aileyiz
  • ~€ g €~ AkasyA ~€ g €~
« Yanıtla #219 : Ağustos 18, 2008, 13:46:21 »
Benim için çok özelsin..

öncelikle bunu demeliyim  açık yüreklilikle söyleyebilirimki 20yıllık çocukluk arkadasımdan önce gelirsin.. bunu sanada sölemiştim.. dost kötü anında yanında olandır ben mutlu anlarımda hep yanımda olan seni kötü anlarımdada yanımda görmekten mutluyum aynı şekilde bende sana dost olmaya çalışıyorum.. umarım becerebiliyorumdur...

dost dediğin gibi anne  baba sevgiliden bile önce gelir kimi zaman.. herşeyimsin bitanecik dostumsun sen benim :) biliyomusun seni özlüyorum.. :) özlediğim ikinci dostumsun.. diğerinide biliyosun (neşe)..

hafta sonu tatilini özetle desem  neler yazarsın sevgilim bana :)  (gökhan)
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2008, 13:46:50 Gönderen: €kiNNN.. »

Hani şair demişya kelimeler anlamsızlaşır, Tam orasındayım hayatın..

Çevrimdışı Düt Düt

• Biz Bir Aileyiz
« Yanıtla #220 : Ağustos 18, 2008, 13:53:03 »
yıllarca birbirini sewmiş ama kavusamamış bi çiftin kavuşması, hasret geçirdikleri yılların acısını cıkartmaları gibiydi...
Aslında tek kelimeyle mükemmeldi, rüya gibiydi...

Hayatın seni yordugunu hissettiğin anlarda, durumdan kurtulmak için çözüm arayıp sorunun üzerine mi gidersin  ? yoksa kaçıp kurtulmayı mı tercih edersin ? (ÜçİkiBir)

Çevrimdışı ÜçİkiBir

• Biz Bir Aileyiz
  • I can't take my eyes off you.
« Yanıtla #221 : Ağustos 18, 2008, 18:20:25 »
Aslında hayat beni pek yoramaz, her duruma karşı bir B Planın muhakkak vardır. Her zaman bir çıkış yolu bulmak en iyi yaptığım şeylerden bi tanesidir. Aslında konusuna göre değişir bu tutumum çok istediğim bişeyse muhakkak çözüm bulmaya çalışırım çok inatçı olurum böyle durumlarda ama bazende kaçıp kurtulmak gerekir. Yani duygusal mantık yürütmek gerekir ;D

İki kişiyi birden sevmenin doğru olduğunu düşünüyor musun hala ??? (NoPasarAn!)

Çevrimdışı NoPasarAn!

• Admin
  • Biz Bir Aileyiz
  • Çav Bella
    • vkforum.com
« Yanıtla #222 : Ağustos 19, 2008, 09:59:04 »
Evet inanıyorum. Neden tek kişiye bağlılık doğru kabul edilirki. Anne ve Baba sevgileri farklıdır ancak sevgi sevgidir dimi sonuçta..

Hem tek kişiye duyulandır aşkı diyen kim? Kriteri ne?

Aşk nedir?

Aşk nefes alıp vermedir
Aşk titremedir
Aşk görünce heyecanlanmak, duyunca yerinde duramamaktır
Aşk onu mutlu etmektir
Aşk kıskanmaktır
Aşk özlemdir..

İlla bunlar tek kişiyemi hissedilir..

Biliyorum şu an bana saçmalama volki diyorsunuz ama dünya dönüyor diyenlerede zamanında saçmalama demişlerdi  :D

İnsan İki kişiye aşık olabilir..

Sadece yoğunluk farkları olur ;)

Neden birbirinize "aşk" diyorsunuz. Kim  nerde ne zaman buldu bu sözü  ;D  (Nihal)

Çevrimdışı NihAl

• Biz Bir Aileyiz
  • AtakaNihaL
« Yanıtla #223 : Ağustos 19, 2008, 10:23:42 »

önce ikinci sorudan başlayım.."aşk" kelımesını msn konusmamızda aşkım kelımesını yanlış yazarak ben buldum ;D
sonra düşündüm...insan aynı anda tek kişiye aşık olur... aşık olduğun kişi sadece sana aittir. aşk"ım" diyerek ona iyelik eki eklemeye gerek yok :) zaten senin aşkındır o ...

Edirneye ne zman piknik yapmaya gelıyorsunuz? (Volkan)
© 2008 Ask®, tüm hakları saklıdır. Ask® ve Ask™, AtakaNihaL´nin tescilli markalarıdır.