• Ocak 18, 2022, 04:05:55

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Enis Berki l Olimpiyatlar bize göre değil!  (Okunma sayısı 149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Düt Düt

• Biz Bir Aileyiz
Enis Berki l Olimpiyatlar bize göre değil!
« : Ağustos 12, 2008, 22:09:54 »

Pekin'de geçtiğimiz Cuma 2008 Yaz Olimpiyatları başladı. Hergün birbirinden farklı ülkelerdeki başarılı sporcular altın madalya için yarşıyor, ancak bizim sporcularımızın katıldığı dalların azlığı ve katıldığımız dallardaki başarısızlık Olimpiyatlar'ın bize göre olmadığını gösteriyor.
Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyatlar 8 Ağustos Cuma günü Çin'in Pekin kentinde muhteşem bir açılış ile başladı. Bu açılışı çoğu otorite beğenmese de, ben beğendim açıkçası. Oradaki 2008 davulcunun uyumu, meşalenin yakılış şekli ve Çinli sanatçıların yaptıkları beni etkileyen şeyler oldu.
Olimpiyatlar yıllarca bizim için sadece Halter ve Güreşten ibaretti. Ancak artık onlarda bile başarılı olmamız zor gözüküyor. Bu sporlarda her sene yaşanılan skandallar, başarısız sporcuların sakatım diyerek başarısızlıkları örtmek istemeleri zaten az olan ilgiyi iyice bitirmiş durumda.
Benim bu izlediğim ve hatırladığım 5. Olimpiyat oyunları, ancak belkide izlemekten en zevk aldıklarımdan birisi. Özellikle yüzme yarışlarını izlemek, Michael Phelps'in müthiş performansına tanık olmak bana büyük bir mutluluk katıyor.
Phelps gerçekten ayrıca incelenmesi gereken bir sporcu. Yüzüş şekli, fiziksel yapısı ve hedefleriyle son yüzyılda yetişmiş en önemli sporculardan biri bence. Onun pazar gününe kadar her gün havuzda olcağını bilmek gerçekten mutluluk verici.
Yine bize geri dönmek gerekirse, ben açıkçası bu kadar denizle ve suyla iç içe yaşayan ve olimpiyatlarda yüzmede başarı kazanan bazı ülkeler göre daha iyi şartlara sahip olan ülkenin final bile yarışacak bir yüzücü çıkartamaması çok üzüyor.
Şu ana kadar sporcularımızın hem yüzmede hem de diğer sporlarda gösterdiği performans gerçekten düş kırıcı. Tamam belki altın madalya alacak sporcular yetiştiremiyoruz ancak hiç değilse bu ülkede olimpiyatlarla ilgilenen izleyicinin bir sporcusunu bile finalde görememesi anormal değil mi?
Şunu artık anlamak gerekiyor, biz de futboldan ve biraz basketboldan başka hiçbir spor yok, kaldı ki başarılıyız dediğimiz bu iki dalda da Pekin'de mücadele edemiyoruz. Demek ki Olimpiyatlar bize göre değil..
NOT: Ayrıca eklemek istediğim birşey var. Derya Büyükuncu'yu bu olayın dışında tutmak gerekiyor. 32 yaşında olmasına rağmen hala orda olabilmesi ve hırsı, ona karşı yapılan hakaretlerin ne kadar yersiz oldugunu kanıtlıyor..

« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2008, 22:10:17 Gönderen: Mucize-i Gökhan ® »

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?