NoPASARAN! > VKFORUM Boxer

Saç dökülmesi ile ilgili yanlışlar

(1/1)

Düt Düt:
Güney Kaliforniya Üniversitesi doktorlarından ve mucidi olduğu Revivogen adlı losyonla birçok Hollywood yıldızının saç dökülmesi sorununa çare bulan ünlü dermatolog Dr. Alex Khadavi, saç dökülmesinin %95’inin genetik olduğunu belirtti.
Özel Bir Teknolojiyle Saç Köklerine İnmeyi Başardılar
Genetik kaynaklı saç dökülmeleri için özel olarak Revivogen saç bakım losyonunu ürettiklerini belirten Khadavi ve ekibi, piyasada çare olarak sunulan ve her yıl milyonlarca dolar akıtılan birçok ürünün saç diplerine inmede başarısız oldukları için soruna çare olamadığını belirtiyor.  Kullandıkları özel lipozomal teknolojisi sayesinde Revivogen’i saç köküne kadar ulaştırmayı başardıklarını belirten Khadavi, “böylece saçı tekrar uzaması için uyarıyoruz” diye konuştu. Yaptıkları araştırmalarda saç dökülmesini durdurduklarını ve saç miktarını %88’e varan oranlarda artırmayı başardıklarını da belirten ünlü dermatolog, kullandıkları yöntemin dünyada saç dökülmesi problemi yaşayan yüz binlerce insanın umudu olduğunu belirtiyor.
Dengesiz Beslenme Saç Dökülmesine Yol Açmıyor
Stres, yetersiz beslenme ve mevsimsel değişimlerin saç dökülmesine neden olmadığını da belirten Dr. Khadavi, “Dengesiz beslenme saç dökülmesine yol açsaydı sokakta yaşamak zorunda kalan evsizlerin öncelikle saçlarının dökülmesi gerekirdi. Hâlbuki hepsinin çok uzun ve gür saçları var” dedi.
Saç Dökülmesi İle İlgili Yanlış Bildiklerimiz;
Hollywood starlarının doktoru olarak da bilinen Dr. Khadavi, halk arasında saç dökülmesi ile ilgili yanlış bilinenlere de açıklık getirdi.
- Jöle kullanmak saç dökmüyor. Sadece saçın yıpranmasına neden oluyor.
- Mevsimsel saç dökülmesi diye bir şey yok.
- Yetersiz beslenme kel almaya neden olmuyor.
- Şapka kullanmanın saç dökülmesi ile ilgili hiçbir ilgisi yok
- Saç dökülmesinin neden %95 oranında genetik. Bu gen babadan olduğu kadar anneden de çocuğa geçebiliyor.
- Saç dökülmesi %5 oranında kullanılan ağır ilaçlara, yaşanılan çok ağır depresyonlara bağlı. Bu tür saç dökülmesinde de saç tekrar çıkabiliyor. 

peri:
baret takınca insanın saçı dökülüyo o yüzden işçilere baret taktıramıyoz :D

Düt Düt:
Kaliteli baret saç döktürmez ;D Ufak delikler olursa, kafa hava alır. Saçlar diri kalır ;D

Baretin kalitesi üzerindeki delik sayısına bağlıdır ;)

ÜçİkiBir:

--- Alıntı yapılan: peri - Ağustos 17, 2008, 16:48:53 ---baret takınca insanın saçı dökülüyo o yüzden işçilere baret taktıramıyoz :D

--- Alıntı sonu ---

:-\
onların bahanesi o ya her zaman bi bahaneleri vardır :D
baret saç dökmez

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git