NoPASARAN! > VKFORUM Söyleşi..

Söyleşi Cevapları | EFSANE

(1/2) > >>

EFSANE:
  PesimiStyle ( Işıl )

1. Hayatında biri var mı? Varsa biraz anlatabilir misin?

Hayatımı yüzdelik dilimleriyle anlatacak olsaydım % 65’i benim kontrolümde, % 35’i  hesaplayamadığım olaylarla. Hayalini kurduğum insanı henüz bulamadım. Tabi ileride neler olacağı bilinmez

2. Yaşamından bahseder misin? Bir gün boyunca neler yaparsın?

Aslında her günüm farklıdır. 10 dakikada bir değişik ruh haline bürünebilirim. Erken uyursam erken kalkarım. 8 saatten fazla, 6 saatten az uyumayı sevmem. Her gün mutlaka planladığım bir takım işler olur. Sohbet etmeyi severim. Ama sohbet faktöründe bulunduğum ortamın önemi büyüktür. Bazı günler çok sessiz, bazı günlerde çok gevezeyimdir. Bir günüm diğerine benzemez. Sanırım rahatıma düşkünüm. Kendime çok vakit ayırırım. 

3. Kendini bi cümleyle anlat desem?

Her şeyden Birazcık

4. Kendinde beğendiğin ve beğenmediğin yönlerin nelerdir?

Öncelikle Beğendiğim yönlerimden bahsetmek istiyorum;
 Meraklı bir insanımdır. Meraklı olmam benim ilgi alanlarımı genişletmiştir. Hemen hemen her konu hakkında bilgi sahibiyimdir. Asla bir bilgiyi olduğu gibi kabul etmem. Mutlaka yorumlar kendimce bir şeyler eklemeye çalışırım. Bu şekilde her konu hakkında kendi cümlelerim ve düşüncelerim oluşmuştur.
     İnsanlara yardımcı olmayı severim. Sıkıntılı anlarında yanlarında olmaya çalışırım. Elimden geldiğince herkesi dinlerim. Samimi olmaya çalışırım. İnsanların göremedikleri çıkış yollarını bulup gün ışığına çıkartmak, nabza göre şerbet vermeyi severim
 Hazır cevap olmam ve kesinlikle ince detaylara girip zeki hamleler yapmak beğendiğim yönlerim arasındadır.
     Beğenmediğim yönlerime gelince, Derinlere çok dalarım. Bu yönüm benim mutsuzluğuma neden olur. Susmam gereken yerleri bazen bilemem. Hayatın akışına nadirde olsa kapılır ve uzun uzun hayaller kurarım. Kurduğum hayaller gerçekleşmeyince kendimi güçsüz ve basit hissederim.

5. Hayatında vazgeçilmezlerin vardır muhakkak?

Tabi ki ilk olarak şiir yazmak. Tarihi araştırmalar yapmak ve yorumlamak. Temizlik ve düzen. Düşüncelerimi açıkça belirtmek ve haksızlığa karşı durmak. Kaliteli insanlardan oluşan bir çevre kurmak, ayrıca ailem ve dostlarım vazgeçilmezlerim arasındadır.

6. Mutlu musun?

Mutluluk bir çok etkeni bir arada bulunduran bir kavramdır. çoğunlukla bu soruya hiç düşünmeden evet diyebilirim. Fakat derinlere daldığımda mutlu olduğumu sanmıyorum. Yine de yaşamayı seviyorum. Kendimle barışık olduğum sürece mutluyum

7. İyiki dediğin en önemli şey nedir?

İyi ki bildiğim yoldan şaşmamış ve kendim olmuşum her zaman.

8. Herkesin sorunlarıyla ilgilenen, insanlara yardımcı olmaya çalışan bi yapın var. Bu kadar iyi olmayı nasıl başarıosun?

Bunun için özel bir şey yaptığım yok aslında. Her sıkıntının bir çıkış yolu vardır ve ben bu çıkış yolunu biliyorsam bunu insanlarla paylaşmayı severim. Birçok olay yaşamış bir insanım. Toplumun her kesiminden insanlarla tanışmış ve birçok yöreyi tanıma fırsatım olmuştur. İlkokuldan beri elimden kitapları hiç eksik etmemişimdir. Bu da beni birçok konuda tecrübe sahibi yapmıştır. Tecrübelerimi kullanıp, insanlara yardım etmek bana huzur veriyor. Bir gün herkes gibi öleceğiz. Ardımdan “iyi bir insandı” diyen iyi insanlar görmek istiyorum.  Hayat paylaştıkça güzeldir.

!!!!on@t!!!!! ( Onat)     

1.Sen bi efsane misin? ;D

Öyle diyorlar. ? Fakat ben bunun doğruluğunu bu dünyadan göç ettikten sonra anlayacağım.

2.Forumda oyun paylaşcak mısın?(hep müzik paylaşıyosun da)

Aslında oyunda paylaşıyorum. Fakat oyunları isteğe göre paylaşıyorum. İstediğin oyunları yazarsan paylaşırım elbette

3.Böyle güzel ve mantıklı şiirleri nasıl yazıyosun?

Şiir yazmak resim yapmak gibidir. Boyalarla oynar gibi kelimelerle oynarsın. Duygularını harmanlarsın ve onu ahenkli bir hale getirirsin. Nasıl yazdığımı bende bilmiyorum açıkçası sadece yazıyorum ve ortaya duygulardan oluşan yazılar çıkıyor.

4.Efsaneler çabuk biter derler sen bunu sürdürcekmisin?

Efsaneler asla bitmez. Zaten bu yüzden efsaneler unutulmaz. Hiç unutulmayacağımı düşünüyorum çünkü hiç unutulmayacak bir hayat yaşıyorum. ?

Oyunbozan ( Büşra )     

1. Efsane kimdir necidir ne yapar ne sever ne sevmez bize kendini anlatırmısın ?

Geçmişin şöyle bir harmanlamasını yapacak olursak. 18/03/1986 bir Salı günü. Trabzon’un en güzel ilçelerinden birinde Of’ta dünyaya geldim. Daha sonra 7 yaşıma kadar İstanbul’da yaşadım ve tekrar memleketime döndüm. Of’a döndükten sonra bir yandan okuluma devam edip bir yandan da esnaflıkla uğraştım. Esnaflık bana insanları yakından tanıma fırsatı verdi.  Birçok şehirde akrabam olduğu için Türkiye’nin birçok yerini gezdim. Orta ve lise’ yi Of’ta okudum ve 2005 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat bölümünü kazandım. 3. sene doldu bu şehirde.
     Genelde tarih, edebiyat, görsel sanatlar ve şiirle aşırı bir şekilde ilgilendim. 6 yıl boyunca okuduğum okulların tiyatro, piyes, skeç tarzı konularına başkanlık ettim. Oyun yazdım ve oynadım.  Ömrümde unutamadığım günlerden birisi, birçok okulun öğretmenleri ve öğrencileri,  Trabzon milli eğitim müdürü ve Trabzon valisinin davet edildiği bir gecede oynamış olduğum 2 saati bulan oyundur.  Tiyatrocu olacağıma inanıyordum. Fakat babamın buna onay vermemesinden dolayı iktisat fakültesine girerek hayatıma yeni bir sayfa açtım.
    Çözülmeyenleri çözmeyi, bilinmeyenleri bulmayı çok severim. Geveze biriyimdir. Bir gün mutlaka ya hobi ya da meslek olarak yazarlık yapmayı düşünüyorum. Bu hayatımın bir parçası çünkü. Yalandan nefret ederim, haksızlığa dayanamam, ayrıca ihaneti kaldıramam. Benim için sadakat sevgiyle, cesaret itibarla, ihanet intikamla değerlendirilir.

2. Şu haytta bir gün gerçekleşecek diye düşündüğün bir hayalin var mı?

O kadar fazla hayalim var ki gerçekleşeceğine inandığım burada anlatmakla bitiremem, ama en büyük hayalim benim hiçbir zaman unutulmayacağımdır. Tarih sayfalarında bir gün yer alacağıma inanıyorum.

3. Önceliklerin olmazsa olmaz dediğin şeyler var mıdır hayatında?

Ailem ve dostlarım. Bir de şarkılar ve ben yazdıkça güzelleşen beyaz sayfalar. Siz okudukça ölümsüzleşen şiirler.

AtakaN 

1) Bazı konuları benden cok bılmene ragmen ben sana cekırge dıyınce hıc cekınmeden usta dıyorsun hep mutevazısımızın?

Mütevazi olduğumu kabul etmem mütevazi olduğumu göstermez bu aksine işaret olur. Bazı konular diyorsun ama ben senden birçok şeyi öğrendim usta. Birçok şeyi paylaştık şu ölümlü dünyada. Ben çekirge olmayı seviyorum ustam sen olduğun sürece.

2) forumda yasadıgın ılıskılerden dolayı kırgın oldugun ısımler var (romantık ılıskı)

Kırgınlık belki biraz. Ama iyi ki yaşamışım dedim her zaman. Çok şey öğrendim. İnsan yaşayarak öğreniyor. Çünkü riskti ve risk almamak en büyük riskti. Bende tüm riskleri göze aldım zamanında. Çünkü ya kazanacaktım ya öğrenecektim. Kazanamamış olsam bile kaybım yok, çünkü öğrendiğim  çok.

3) hangı forumları takıp edıyorsun

Aslında birçok forumu ve siteyi ziyaret ediyorum. Vk forum başta olmak üzere, wardom, mp3hanesi, forumdonanımhaber, clubdivx, level, divxevi, ntvspor, mynet ve daha birçok forum ve site.

4) herzaman fılmlerde denız kenarındakı klubede oturup gelenlerle uzun uzun cumleler kuran avrua yakasındakı kucagında beyaz kedıyle dolasan karakter gıbımısın

Böyle biri olmadığımı düşünüyorum. Sadece kelimelerin gücüne inanan biriyim. Bazen kelimeler bizim için işlenir, güzelleşir, bazı kelimeler vardır,  öyle anlar gelir ki onların varlığına ihtiyacımız olur. İşte o kelimeler hep bir yerlerde saklıdır. Anlamlı sohbetlerin milyarlar değerindeki ilaçlara denk olduğunu düşünüyorum.  Ben güçlü bir insanım kediyle böcekle vakit öldürmek yerine yapabileceklerimin en iyisini yapmaya çalışırım.

5) güzel esprı yapıyorsun haytı nıye bunalım yasıyorsun

Her duyguyu yaşamak istiyorum. Acıyı, hüznü, mutluluğu. Ağlamayı, gülmeyi ve güldürmeyi de seviyorum. Çünkü hayallerim için bunların hepsini yaşamam lazım. Asıl mutluluğun kahkahalarda saklı olmadığını düşünüyorum.

6) hayatında su an kım var

Hayatımda ailem, okulum, arkadaşlarım ve şirin bir yeğenimden başkası yok.

7) haytımda olsa su an  dedıgın kım var

Beklilerle yaşamayı bıraktığım günden beri böyle bir düşüncemde kalmadı. Önceden düşünüyordum. “O muydu bana güzel şiirleri yazdıran, yoksa ben miydim şiir yazmak için O’nu kullanan”. Artık düşünmüyorum. Çünkü artık olmasını istediğim bir kişi bile yokken hala güzel şiirler yazabiliyorum.

8) yenı evlenmıssın ev arkadaslarınla aran nasıl

Ev arkadaşım tek. 3+1 evi sadece 2 kişi paylaşıyoruz. Geniş geniş oturuyoruz. Yayılıyoruz her odaya anlıyacağın :D

Syn(Tax)Error ( Can ) 

1-bundan 10 yıl sonra kendini nerede görüyosun?

Hep büyük hayaller kuran bir insanım. Belki ülke yönetiminde olabilirim

2-İsteyipte yapamadıgın 5 şey nedir?

Tiyatrocu olmak, görsel sanatlarla uğraşmak istiyordum olmadı.
     Genç yaşta dünya turu yapmak istiyordum fakat bu gidişle bu yıllarda pek mümkün olacak bir şey degil.
     Başka isteyipte yapamadığım bir şey yok sanırım.

3-aşk mı para mı?

Para her zaman bir alternatif olmuştur aşka. Her şey kararınca güzeldir. Sapkınlığa dönüşmemiş bir aşk ve yeterli olacağına inandığım kadar para. Bunların ikisine sahip olan kişi hiçbir zaman mutsuz olmaz.

4-şiir mi? roman mı?

Bu iki kavram benim için hayatın değerlendirmesi olmuştur. Romanlar uzun olur. Bir romanı okuruz aklımızda romandaki cümlelerden çok romanın içeriği kalır. Ama şiir öyle değildir. Şiirler ezberlenir ve ahenklidir. Yüreğe kazılır. Hemen hemen herkesin ezbere bildiği ve yüreğiyle okuduğu bir şiir vardır. Hayatı şiir gibi yaşamayı seviyorum. Her zaman şiir diyorum.

Şifo     

1.Dünya'ya bir kez daha gelsen nerede yaşamak isterdin ?

Böyle bir isteğim hiç olmadı. Çünkü bulunduğum heryerden bir şeyler kazanmış birisiyim. Mutlaka yaşadığım yerlerin bir sebebi var ve ömrüm bitmeden hayat hikayemdeki görevlerini yapacaklardır.

2.Geçmişe dönüp baktığında KEŞKE dediğin olay ne ?

Keşke zamanında daha çok çalışıp daha bilgili olabilseydim.

3.Türkiye'nin en güzel şehri sence neresi, en sevdiğin şehir yani

Türkiye’nin her şehri güzel. Ama İstanbul ve Trabzon bir başkadır benim için         

SanSaR ( Demet )      

1-Şiire Özel bir Tutkun var nerden geldi bu yeteneğin bunu nasıl keşfettin

İlk okul 5. sınıftayken ilk kez bir şiir yazmıştım. Bayrak, millet gibi kavramları içinde barındıran bir şiirdi. Dayım şiiri okumuş ve bunu kim yazdı demişti. Ben yazdığımı söylediğimde inanmamıştı. Sonra yazdığım şiir ileride bir ışık görüyorum adında bir şiirdi. Bu şiirde de geleceğin daha güzel olacağını yazmıştım. O şiirimi ailem çok beğenmişti. O günden sonra yazmak benim için en büyük hobi olmuştur. Nerden geldiğini bilmiyorum bu yeteneğin ?

2-Neden kendini bir efsane olarak görüyosun seni efsane yapan ne?

Aslında herkesin bir hikayesi vardır. Yaşamla ölüm arsındaki ince çizgide yürümeyi seven birisiyim. Yaşadıklarıma hep önem vermişimdir. Ölüme inanmıyorum, bir mekan değişikliği olduğunu varsayıyorum. Ardımda unutulmayacak hatıralar bırakacağım buna eminim. Benim tarihim dünya tarihi  kadar uzun olmasa bile sonsuza kadar hatırlanacaktır.

“Er odur ki dünyaya bıraka bir eser
 Esersiz kişinin yerinde yeller eser”

Hayatımın bir gün efsaneleşeceğini düşünüyorum.

3-şuan nerde kiminle olmak isterdin?

Bu soruya verilecek cevap her zaman değişiklik gösterebilir.
 Belki bir balkonda düşüncelerine önem verdiğim birisiyle olmuş ve olmakta olan olayların muhakemesini yapmak isterdim.

EnTeR ( Yeliz )     

1) neden ayaktakalmak için bir sevgiliye ihtiyaç duyuyorsun illa sana destek olucak birisini arıyorsun

Mutluluk olmasa olmazlarımdandır ve mutluluğun yalnız olmayacağını düşünüyorum. Bu yüzden isteklerimi çok geniş bir zamana yayıp ince eleyip sık dokurum. Çünkü bir kişiyi elde etmek amacıyla atılan her adım yanlış sonuçlar doğuracaktır. Fakat o kişiyle sonsuza kadar mutlu olmayı istemek. Sanırım en güzeli budur. İhtiyaç duymaya gelince sanki bir şeyler eksik kalıyor, anlamıyorum. Yine de sevgilim olsun diye bir sevgiliye sahip olmayı istemem.

2)biliyorum ki en büyük hayalin dünya turuna çıkmak, bunu gerçekleştiremeyeceğini düşündün mü hiç gerçekleştiremezsen nasıl hissedersin ve neler yaparsın seni nasıl etkiler bu

Gerçekleştiremeyeceğimi hiç düşünmedim çünkü bu zayıflık belirtisi olur. Hayallerimin ulaşılmaz olduğu sonucunu doğurur. Bir gün mutlaka diyorum yakında diyorum ama hiç umudumu yitirmiyorum.

3)okuduğun bölümden memnunmusun hangi alanda çalışmayı isterdin neler yapmak isterdin

Kesinlikle memnunum. Yüksek lisans yapmayı istiyorum. Ya da ekonomi ile tarihi birleştirebileceğim bir sektörde çalışmayı. Kendimi aşırı işime kaptırıp çevremdekilerden uzaklaşmayacağım bir meslek olabilir.

4) evleneceğin kişi paraya ve yükselmeye çok düşkün olursa nasıl davranırsın

Ona zaman veririm. İsterim ki hayallerine ulaşsın. Zaten hayallerine ulaştıktan sonra paranın ve mevkinin basitleştiğine şahit olacaktır. Her şey kararınca güzeldir. Bunu anlaması için ne gerekiyorsa yapmak lazım. Ayrıca Orison Swett Marden’in fırsatı yakalayın kitabından bilgin demirci konusunu ona tavsiye ederim. Hep söylediğim gibi bazı kelimeler vardır ve onlar saklıdır sadece onları aramak ve bulmak lazım. Kelimeler ve onlardaki anlam hayatımıza olumlu etkiler bırakır.

5) beni anlat dediğimde sana anlattıkların dışında söylemediklerim var demiştin şimdi vk da beni anlat. sence nasıl biriyim. birde hiç kızdığın oldu mu bana

Sana söylemediklerim var demiştim çünkü onları söylemek için gerekli bir zaman var ve hala o zaman dolmuş degil. Yine de seni anlatacak olursam. Öncelikle seni tanımak için uzun bir zaman gerekli diyebilirim. Hayat dolu bir yüreğin var, buna eminim. Sende bir zaman gurbetçisisin. Uzun düşüncelerin sonucu, uzun hayaller kurabiliyor ve belkiler içinde yol almaya çalışıyorsun bazen. Bana sorduğun soruları aslında yüzlerce kez kendine sorduğunu sanıyorum. Hayatla ilgili bir yorum yapmaya çalışıyorsun. Tam bir sonuca varmışken hesaplamadığın olaylar gerekleşiyor ve sen yeniden başa dönüyorsun. Ne kadar aileye düşkün olsan da mesleğine de bir o kadar düşkünsün. Her zaman bir şeyler yapmak istiyorsun. Tatil bile yaramıyor. Mantık alemine duygu yüklemeyi ne kadar çok seviyorsun ki bunu sürekli yapıyorsun. Masum olmayan bu dünyada masumiyet aramak senin için bir meslek gibi.
     Sana kızdığım oldu. Herkesi kendin gibi görmeni, insanların adına düşünürken kendi duygularını katmana ve kendi düşüncelerinle yön vermene arada kızdığım oluyor. Karşındaki kişinin seni anlamasını ve sende onu anlamayı çok istiyorsun. Ortak bir dil, ortak bir duygu aramak gibi. Fakat bunu bugün yapabilen insanlar çok azdır. Gerisini msne bırakıyorum :D

eliffff ( Elif )    

1- Tarıkcıım bazen duygusal bazen neselı bazen cıddı bazen sakacısın yanı senın tabırınle herseyden bırazcık bır karakterın var boyle olmayı nasıl becerıyorsun ?

Bu benim hayatım çünkü. Kendimi bir anda mutlu edebilir ve bir anda yok edebilirim. İnsanlara moral dağıtırken kendimi bu sayfanın dışında bırakmak pek doğru olmaz. Her anın, her ortamın hak ettiği bir davranış biçimi vardır. Bunu yapmaya çalışıyorum sadece.

2- Hıc baslayıpta bıtıremedıgın yarım kalmıs siirin varmı ? Eger varsa nıcın yarım kaldı ?

Aslında bi kaç tane var. Öyle bir yere geliyorum ki bazen artık kelimeler üzerime bir çığ gibi düşüyor. O anda boğulacak gibi oluyorum ve yarım  bırakmak zorunda kalıyorum fakat bu nadir bir durum.

3- Bıze kendını anlatan bır sıır yazarmısın ?

Kendimi yazarak anlatmak yerine yaşayarak anlatmak daha doğru beklide. Kendimi anlatan bir şiir var fakat benden sonra gün ışığına çıkacak. ?

Not : Fılızı ozlememıs gıbısın unutulduk galıba soyle benı kımlerle aldattın korkma konus soz furmam senı. Selamlar sevgıler efsanecım ( Filiz )

Filiz mi? O da kim? Kaçıncı ? hangisi?
     Filiz bir hayattır benim için unutmak mümkün mü  ;D

NopasarAn!( Volkan )

1- VK da yaptığın en büyük hatayı ne olarak görüyorsun

Ben Vk’da hata yaptığıma inanmıyorum. Yaptığım her şeyde olumlu sonuçlar  oluşmuştur. :)

2- Tarık değiştimi? Değiştirildimi?

Her şey değişir veya değiştirilir. Benimde değişen yönlerim vardır muhakkak olumlu veya olumsuz.  Değişmeyecek tek varlığım ise kişiliğimdir. Bunu değiştirmeye hiç kimsenin gücü yetmez.

3- Ne zaman premium üye olacaksın tarık rapidte  :ahaha

Tek linkler son bulduğu zaman ;D

4- Evlenececeğin bayanın dünya görüşünün nasıl olmasını istersin. Açık sormakl gerekirse yönü batımı , doğumu ?

Bizler doğudan batıya doğru yayılmış bir toplumuz. Fakat aradığımızın ne doğuda ne batıda olduğunu anlamışız. Bu yüzden Anadolu gibi doğunun ve batının kalbinde yaşıyoruz.
    Evleneceğim kişininde ne doğunun güneşi, ne batının sesi olmasını istemem. Doğunun ve batının terazisinde bir kefede ben, diğerinde o olsun isterim. Denge yani kanka :D

5- Şiirleri sadece yazıyormusunuz yoksa aynı zamanda okuyormusun? Hiç söyeldiğin bir şiiri dinleme şansımız olmadı :D

Şiirle ilgili aklına gelebilecek her türlü çılgınlığı yapıyorum. Arkadaşlara yazdıklarımı okuyorum. Fon müziği eşliğinde. Evet ne yazık ki seslendirdiğim bir şiiri dinleyemediniz. Ne bileyim mikrofonda sesimin değiştiğini düşünüyorum. Çıplak sesle söylemek daha hoşuma gidiyor. Eğer forum olarak toplanabilirsek şiirde okurum şarkıda söylerim taklitte yaparım :D

LORDOFLU ( Gürkan )

1) pişmanlık duyduğun an oldumu hiç

Nadir de olsa var. Ama bu aşk veya okulla ilgili bir durum degil. Daha özel bi konuydu. Burada anlatamayacağımı düşünüyorum.

2) "değer vermeyene değer vermem" felsefesini bu forumda pekiştirdinmi

Ne olursa olsun herkesin bir değeri vardır, ve herkese hak ettiği değeri vermeye çalışıyorum. Bu genelde böyle forumla alakalı bir durum olmadı hiçbir zaman.

3)forum sayesinde aşkların basit olduğunu hissettinmi

Aşk denilenlerin aslında aşk olmadığını anladım. Küçük duygu hareketlerinden yola çıkıp bunun aşk olduğu sandılar. Oysa aşk bu değildi. Yine haklı çıktım her zaman ki gibi. Gerçek aşkı bulanlarda vardır muhakkak ama çoğunluk duygu hareketleriydi hoşlantıydı yeni birisiyle tanışmanın verdiği heyecandı. Aşk bir insanı tanıyana kadar değil onunla yaşlanırken bile onla dolu hayaller kurabilmek, mutluluğun onda olduğunu hissetmektir. Aşk kavga gürültü değildir. Aşk kıskançlıkta değildir. Aşk kelime oyunları hiç değildir.

4)gelecekte ne yapmak istersin en çok

Kendi bildiğimden şaşmadan aynı olarak yürümeyi istiyorum. Ve Elbette tüm dünyayı dolaşabilmeyi bunu çok istiyorum.          

Immortal ( Hakan )     

1)Tanrı tarafından dünyaya hükmetme yetkisi 5 dakikalığına sana verilse bu 5 dakika da dünyada ne gibi değişiklikler yapardın ya da dünyadan neleri alırdın

Aslında maziye bakarsak bütün büyük imparatorlar, şahlar, krallar bu kuru dünyaya hükmetmek istemişler ve bunun için mücadele etmişlerdir. Oysa hükmetmek istedikleri dünyada 1,5 - 2 metre derinlerde yatmaktalar şu anda. Böyle bir yetki bende olsa, ben bu yetkiyi kullanabilecek bir güce sahip olmadığımı düşünüyorum. bu yetkiyi kullanarak yapacağım her türlü müdahale bir tarafı mutlu ederken diğer tarafı üzebilir. Ben böyle bir hükümranlığı istemem. çünkü insanlar taraf tutar, sabırsızdır. zayıf yönlerimiz vardır, doğru olduğuna inandığımız hamlelerden yanlış sonuçlar çıkabilir.

Soru soran herkese çok teşekkür ederim. Umarım beğenirsiniz

Efsane 03/08/08

İlk söyleşi :D

[/b]

PesimiStyLe:
Teşekkürler, güzel bi söyleşi olmuş..

Sevgi Kelebeği:
tarıkcımm cok guzel bır soylesı olmuss her satırını okurken keyıf aldımm cok tesekkurlerr  :D

Immortal:
Teşekkürler tarık

EnTeR:
şimdi okurken aslında sormalıydım deidğim şeyler oldu artık bidahaki söyleşiye :D

yüreğine sağlık cano ;)

itiraf ediyorum söyleşiin sonuna bitane şiir koyacağını düşünmüştüm ama koymamışsın ;D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git